cement kostny Augma

Bond Apatite

Cement kostny o właściwościach regeneracyjnych

Mineralny materiał - Bond Apatite®  jest nowatorskim  produktem  Augma Biomaterials Ltd.  Jest to połączenie dwufazowego siarczanu wapnia z formułą granulek HA. Jest to cementowy bioprzewodzący kompozyt bioaktywny, syntetyczny substytut kości, który jest wykorzystywany do rekonstrukcji kości jest przeznaczony do wypełniania, wzmacniania i regeneracji szerokiej gamy wad kości szczękowo-twarzowych.

Bond Apatite® jest cementem kostnym przeznaczonym do augmentacji, który składa się z siarczanu wapnia (dwufazowego) i związku zwanego hydroksyapatytem oraz soli fizjologicznej.

Bond Apatite - cement kostny specjalnego przeznaczenia

Pod nazwą Bond Apatite kryje się cement kostny, który jest w pełni syntetycznym produktem o właściwościach osteokondukcyjnych. Dzięki temu tworzy on rusztowanie, które jest niezbędne podczas:

  • wypełnienia braków w tkance kostnej,
  • augmentacji (zwiększenia objętości),
  • wykonywania procedur chirurgicznych w obrębie jamy ustnej,

Dodatkowe informacje o Bond Apatite

Bond Apatite jest sterylizowany za pomocą promieniowania Y, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Można go stosować m.in. podczas takich zabiegów, jak wypełnianie ubytków kostnych, zwiększanie objętości dna zatoki, a także uzupełnianie jamy torbieli. Produkt bardzo często stosuje się również podczas wypełniania ubytków, w obrębie których będą następnie umieszczane implanty. Cement kostny używany jest również w procedurze fenestracji zęba, czyli utorowania mu drogi do prawidłowego wzrostu.

Reasumując, Bond Apatite jest cementem kostnym o wszechstronnym zastosowaniu, którego użycie jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta.

Bond Apatite instrukcja.pdf

Bond Apatite procedury.pdf

Film treningowy:


Animacje: